Seznamte se, Lukáš Zimola

Jmenuji se Lukáš Zimola a věřím ve vášeň a vizi. Jsem optimista, který bere proces učení, zdokonalování se, práci na využití svého potenciálu jako morální povinnost, odpovědnost a závazek pro každého.

Inspirace

Jsem inspirován příběhy mnoha lidí, kteří pracovali opravdu tvrdě a vybudovali úspěšné firmy se skvělými týmy. Studuji všechny znaky toho, co je potřeba pro úspěch, jak ho definovat – osobní úspěch nebo úspěch společností. Četl jsem mnoho knih o nejúspěšnějších lidech na této planetě, které určitě doporučuji – Richard Branson (Virgin), Phil Knight (Nike), Jack Ma (Alibaba.com), Elon Musk (Tesla a SpaceX), Steve Jobs (Pixar a Apple), Larry Page (Google) a další.

Stal jsem se studentem budování týmů, vedení lidí a opravdového vizionářského vůdcovství, které považuji za základní stavební kameny jakékoli společnosti, ať už jde o malou nebo velkou společnost. Tito lidé a jejich společnosti mají vždy něco společného. Ve všech těchto společnostech jejich zakladatelé vybudovali silnou, kreativní a flexibilní firemní kulturu a identitu, a zejména stanovili koncepty kvalitního vedení poháněného zmiňovanými vizemi.

Proč jsem založil CION Project?

Jsem přesvědčen o tom, že problémem dneška v rámci firem, organizací a také jednotlivců je absence vize. Absence vize, která motivuje, která určuje směr k rozvoji a obecně ke zlepšování se, s cílem dosažení určitého ideálního stavu. Vidíme to na mnoha příkladech. Proč se velké, zavedené firmy obávají či závidí nápadům kreativních, dravých start-upů? Proč na poli politickém či celospolečenském nevidíme někoho, kdo by přinášel dlouhodobé vize, kde by společnost měla v budoucnu být? Proč je tak velký podíl lidí, kteří svou práci nemají rádi či v ní nevidí smysl?

Na tyto otázky lze odpovědět mnoha způsoby, jelikož u těchto problémů je mnoho proměnných. Avšak jedním ze společných jmenovatelů je, dle mého názoru, chybějící vůdcovství (Leadership), tedy styl vedení, který zdůrazňuje následování určité vize a staví na schopnosti vůdce podporovat, inspirovat, motivovat lidi určování vizí a směru. 

Jak se dostat do mojí mysli?

„Vývoj (technologií i naší společnosti) současného světa je tak rychlý, že ani ti, kteří tento pokrok vytvářejí, se mu nedokáží přizpůsobit.“

Mnoho lidí věří, že nemohou řídit nebo ovládat svůj život – ale já vám to říkám – MŮŽETE, a je to vaše povinnost. V těchto dnech vidíme mnoho nových nápadů a přístupů, mnoho nadšených lidí, osobních trenérů, motivačních videí a příběhů atd. Ti nám radí v různých věcech, ať už dávají nebo nedávají smysl. Měli bychom si však položit základní otázku, která vychází z úvodní věty tohoto webu – Driven By Vision – buďte pohánění vaší vizí. 

Životní přístup – to co je důležité ….

Řídit svůj život

Náš osud můžeme ovládat pouze my sami, takže jej nenechávejte na někom jiném!

Vymanit se z role oběti

Mnoho lidí věří, že úspěšný život na úkor úspěchu ostatních. Tento přístup je však nesprávný a nikdy vás nikam neposune.

Vše je o způsobu myšlení

Zapojte kritické myšlení, zvažujte, co je dobré a špatné, pracujte na tom aby jste své myšlení rozvíjeli. 

Nalezení vášně, smyslu 

Chytněte se toho, co vás naplňuje a dělá vám radost a rozvíjejte to!

Náš potenciál je mnohem větší než náš strach!

Pracujme na potlačení a kontrole našeho strachu, abychom nezůstali zpět. Nedávejte strachu příliš mnoho času, raději podnikněte kroky.


Mrkněte na blog CIONu tady.