Lidi z pracáku – jejich definování

Hned na úvod chci uvést na pravou míru, co myslím pod pojmem “lidi z pracáku“. V nynější krizi způsobené pandemií Covid-19 se celá řada slušně pracujících lidí ocitla v nejistotě, přišla o práci apod.

V tomto článku se nechci věnovat výše uvedeným, kteří nyní bojují, seč jim síly stačí. Chci se zaměřit na dlouhodobě nezaměstnané, kteří nevyznačují známky toho, že mají upřímný zájem, najít si stabilní práci a zabezpečit tak jejich rodiny.

Tento článek je určený pro podnikatele a zaměstnavatele, kteří marně hledají někoho do svých firem a přemýšlí o najmutí lidí vyslaných z úřadu práce.

Pracovní návyky

Jeden z palčivých problémů, které u člověka “z pracáku” vystává je absence pracovních návyků. U těchto lidí totiž dlouhodobým neúspěchem při hledání práce nastala ztráta denního rytmu.

Takovým rytmem se rozumí časné ranní vstávání, oblákání, cesta do práce, zkrátka obvyklý režim den. Také s tím kolik odmítnutí tito lidé zažili, se u nich vyskytuje určitá rezignace, nízké sebevědomí a následně nechuť k tomu, si nějakou práci najít.


Přečtěte si článek – Hledání správných lidí


Stálost

Dejme tomu, že jste člověka, kterého Vám poslal úřad práce nakonec zaměstnali. U dlouhodobě nezaměstnaného je riziko, že se v následném zaměstnání neohřeje příliš dlouho. S velkou pravděpodobností dá výpověď nebo odejde na nemocenskou.

Zkrátka a dobře ho pravidelný pracovní režim a pracovní doba, na kterou si nyní musí zvykat, velmi zmáhá a je otázkou nakolik je daný člověk vytrvalý, a jak moc si chce danou práci udržet.

Mzda, která odpovídá

V souvislosti s růstem ekonomiky posledních došlo i k postupnému zvyšování mezd. U dlouhodobě nezaměstnaných hraje podstatnou roli také mzda, jaké je jim nabídnuta.

Lidé zvažují, zda li se jim vyplatí nastoupit nastoupit, protože nemají problém pokrýt náklady spojené například s dojížděním a stravou.


Zdroj foto: Man photo created by freepik – www.freepik.com


Lukáš Zimola

Lídr pozitivní změny. Jsem přesvědčen o tom, že obklopit se a spolupracovat s těmi správnými lidmi je tou nejlepší výzvou, jakou můžeme mít.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *