Prošli jste náročným výběrovým řízením a najednou je to tady – první den v nové práci. Nervozita je naprosto samozřejmá, ale není na místě z ní dělat vědu. 

Velmi Vám pomůže vhodné a hlavně slušné oblečení. Díky tomu se budete cítit dobře a bude sršet sebevědomím. Nechte si dostatek času na pořádnou snídani a také na cestu do práce.

Udělat první dojem

Pamatujte si na vlastnosti, které vám na prvním místě přinesly práci. Usmívejte se, buďte pozitivní, navazujte oční kontakty, pozdravte nové kolegy pevným stiskem ruky.

Je to trochu jako rozhovor, ale tentokrát musíte udělat dobrý první dojem s mnohem více lidmi. Zpočátku je v pořádku být trochu nervózní a ve střehu. V nadcházejících týdnech budete mít spoustu času na odpočinek ve své nové roli.

Nebojte se zeptat

Neváhejte se zeptat. Upevníte si mimo jiné Vaší jistotu, získáte informace a projevíte opravdový zájem o firmu. Není třeba rozlišovat mezi ředitelem či recepční, vždy je třeba v tento den uplatnit stejný přístup.


Přečtěte si článek – Nespokojenost s novou prací – máte to vzdát?


Nový styl práce

První den v nové práci si nehrajte na chytrolína, který všude byl a všechno zná. I když už máte ve své roli zkušenosti, nepředpokládejte, že můžete jednoduše dělat to, co jste dělali dříve, stejným způsobem. I když existuje spousta dovedností, které můžete přenést, každé pracoviště má svůj vlastní styl provozu.

Mějte oči otevřené a snažte se zapadnout co nejplynuleji. Známá fráze, které je třeba se vyhnout, je „U mé poslední firmy jsme to tak neudělali“. Je zaručeno, že toto Vaše nové kolegy nepotěší.


Zdroj foto: Computer photo created by freepik – www.freepik.com

Kategorie: Motivace

Lukáš Zimola

Lídr pozitivní změny. Jsem přesvědčen o tom, že obklopit se a spolupracovat s těmi správnými lidmi je tou nejlepší výzvou, jakou můžeme mít.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *