Pravděpodobně největším nebezpečím, které přináší změna práce, je to, že někdo ve Vašem současném zaměstnání zjistí, že se poohlížíte po nové pozici a řekne ostatním. 

Pokud to zjistí Váš šéf zjistí, může to vzít osobně a považovat to za nedostatek loajality ke společnosti.

Vedoucí budou předpokládat, že jste nešťastní a může se stát následující. Mohly by začít podnikat kroky, aby se Vás zbavili co nejdříve.

Největším nebezpečím je reakce Vašeho zaměstnavatele, který může vaše hledání zaměstnání považovat za  „menší zradu“. Reálný je scénář, že už se nadále nebudete účastnit diskuzí a meetingů na důležitá témata firmy.

A samozřejmě, pokud je nová pozice, kterou hledáte, u významného konkurenta, pak určitě vzniknou etické problémy a dokonce i právní problémy týkající se střetu zájmů. V závislosti na práci a prostředí můžete být dokonce vnímáni jako bezpečnostní hrozba.

Nechat si to pro sebe

Dle výše zmíněných důvodů tedy nikdy nesdílejte informaci o hledání nové práce. V závislosti na vašem vztahu se šéfem možná budete chtít sdílet informace o svém hledání zaměstnání, ale informování spolupracovníků vám může ztěžovat odchod – přeci jenom odcházet ve zlém není nejlepší.

Pokud jedné osobě v práci řeknete, že hledáte nové zaměstnání, můžete to říct také ostatním. Výjimkou by bylo, kdyby vám váš šéf řekl o nadcházejícím propouštění a nabídl vám pomoc při hledání zaměstnání.

Nepomlouvejte svého současného zaměstnavatele

I když jste ve křížku s Vaším současným šéfem, není rozumné ho pomlouvat na každém kroku, mohlo by se to vymstít.

Mějte na paměti zejména pozitivní dopady, jako bude mít nová pracovní zkušenost na Vaši kariéru. Spálit mosty na starém pracovišti nebudou mít nikdy přínos.


Přečtěte si článek: Nespokojenost s novou prací – máte to vzdát?


Stále se soustřeďte na svou současnou práci

Pokračujte ve výkonu své současné práce, je důležité projevit úctu a profesionalitu vašemu současnému zaměstnavateli.

Změna práce by nikdy neměla být důvodem, aby jste na současné pozici vypli a jeli pouze na půl “plynu”.

Ačkoliv to může být obtížné, proč jste myšlenkami už na jiné pozici, uchovejte si reputaci tak, aby jste byly schopni odejít se vztyčenou hlavou.

Co když se to šéf dozví

Ačkoli většina z těchto bodů vám říká, jak zabránit vašemu zaměstnavateli, aby zjistil, že hledáte nové zaměstnání – pokud a kdy se vás výslovně zeptá na vaše záměry, nelžete!


Zdroj foto: Business photo created by diana.grytsku – www.freepik.com

Kategorie: Motivace

Lukáš Zimola

Lídr pozitivní změny. Jsem přesvědčen o tom, že obklopit se a spolupracovat s těmi správnými lidmi je tou nejlepší výzvou, jakou můžeme mít.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *