Motivace zaměstnanců je prvořadým úkolem každého lídra. Každý šéf s tímto občas bojuje a tápe, ale je třeba si uvědomit, že správná motivace je klíčem k úspěchu.

Připravily jsme pro Vás 6 kroků, které mají podstatný vliv na dlouhodobou motivaci, efektivitu a produktivitu Vašich lidí.

Podporujte otevřenou komunikaci

Otevřená komunikace se svými zaměstnanci je zásadní pro udržení jejich motivace. Nikdo nechce pracovat pod šéfem, který není otevřený pro komunikaci.

Uplatnění metod navázání efektivní komunikace se svým týmem udělá s motivací Vašich zaměstnanců zázraky.

Vytvořte inovativní pracovní prostředí

V inovativním pracovním prostředí vznikají skvělé nápady, malá i velká zlepšení a inovace. Vytvořit místo, kde bude mít kreativní myšlení prostor, je investice, která se Vám vrátí v podobě velkého množství vysoce kvalitní práce. 

Je důležité motivovat své zaměstnance, aby riskovali a byli inovativní, i když to znamená, že tu a tam udělají chybu.

Jednou z předností inovativního pracovního prostředí je to, že když se vaši zaměstnanci nebojí selhání, stanou se odvážnějšími, což jim umožní přicházet s nápady, která by vaši organizaci mohla odlišit od konkurence.


Přečtěte si článek: Lidi z pracáku – zaměstnat je nebo ne?


Buďte vzorem pro ostatní

Každý z nás měl někdy šéfa, který Vám z práce udělal živou noční můru. I když máte rádi to, co děláte, mizerný šéf vám může prakticky ihned zkazit náladu a zapojení do práce. 

To je důvod, proč být někým, pro koho chcete pracovat, je nedílnou součástí udržení motivace vašich zaměstnanců.

Člen Vašeho týmu, který se Vám bojí přiznat chybu, se nikdy necítí v pohodě. Na druhou stranu, pokud ten samý zaměstnanec ví, že budete chápat jeho situaci, budete rádi, když svou práci dokončí. Zaměstnanec musí vědět, že je tu někdo, kdo ho podpoří, když je potřeba. 

Podpořte nejen profesionální vztahy

Průměrný zaměstnanec na plný úvazek stráví 40 hodin týdně ve stejné kanceláři se stejnými lidmi. Je nesmírně důležité zajistit, aby vaši zaměstnanci byli spokojeni s lidmi, se kterými pracují, aby byli motivovaní a plnili úkoly.

Pozitivní vztahy se zaměstnanci můžete podporovat prostřednictvím cvičení týmových vazeb, ať už je to každodenní meeting po ránu nebo jednou za měsíc naplánování bowlingu.

Dějte lidem vědět, že si jich vážíte

Udělejte si čas na uznání i menších úspěchů členů vašeho týmu, můžete tak s jejich motivací udělat zázraky. Je snadné přehlédnout každodenní úkoly, které udržují vaši organizaci v pohybu, a také snadno přehlédnout lidi, kteří neúnavně pracují na dokončení těchto úkolů.

A co takhle dát si team-buliding? V tomto článku naleznete užitečné rady jak jeden takový sestavit.


Zdroj foto: Business photo created by pressfoto – www.freepik.com

Reference: Repsly

Kategorie: Motivace

Lukáš Zimola

Lídr pozitivní změny. Jsem přesvědčen o tom, že obklopit se a spolupracovat s těmi správnými lidmi je tou nejlepší výzvou, jakou můžeme mít.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *