Jak na mentální nastavení lídra? Na co nezapomínat?

Mentální nastavení lídra v rámci organizace je důležitým prvkem jeho fungování. Lídr, který vede nějakou organizaci, zodpovídá nejen za svou mysl, ale i za mysl všech lidí, které má na starosti. Tento článek nabízí několik typů, jak vytvořit mentálně zdravé a výkonné pracoviště.

Pozitivní a bezpečné místo

Ve firmách by lidem mělo být poskytnuto pracoviště , které je jednak pozitivní a jednak bezpečné. Toto místo je bude nejméně rozptylovat a bude to místo odolné vůči šikaně.

Nastavení vlastního rytmu

Každý zaměstnanec by měl mít prostor pro péči o svoji mysl. To jakou formu bude péče o mysl mít, je individuální.

Nálada a emoce

Neméně důležité v rámci tématu – mentální nastavení – je pracovat se svými emocemi a náladami. Je třeba je vhodně vyjadřovat ve smyslu pozitivního tónu komunikace.

Otevřená komunikace

Lídr mluví otevřeně o nastavení mysli, a umožňují a zároveň usnadňují ostatním volnou komunikaci o své mysli. Na druhé straně je také potřeba naslouchat a vnímat nesouhlasné názory a poskytnout prostor pro lidi, kteří uvažují jinak než ostatní.

Jasná strategie

Pro stanovení jasné a přehledné strategie je třeba správně definovat silné stránky společnosti a ukázat lidem, jakým způsobem mohou uspět.

Nadšení 

Z lídra je třeba cítit jeho vlastní zápal pro firmu a schopnost pomáhat lidem tak, aby si uvědomili vlastní hodnotu, kterou jejich práce v organizaci má.

Péče o mysl

Lídři udávají tón celé organizace a mají tedy přímý vliv na kulturu organizace svým vlastním chováním. Pokud se lídr stará o svou mysl dobře, přijímá odpovědnost za své jednání a jeho dopady na ostatní, usnadní tím totéž všem členům jeho týmu.

Více článků zde.

Background photo created by jannoon028 – www.freepik.com


Lukáš Zimola

Lídr pozitivní změny. Jsem přesvědčen o tom, že obklopit se a spolupracovat s těmi správnými lidmi je tou nejlepší výzvou, jakou můžeme mít.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *