Koronavirová krize vytváří obrovské napětí 

Koronavirová krize nás všechny uvrhla do stavu psychického napětí, které jsme nikdy v minulosti nečelili. Nikdy jindy než právě teď je nutné, zachovat si chladnou hlavu a držet se stabilních základů Vašeho života jako je rodina, koníčky či např. denní rituály. Den ode dne se stává více a více nepředvídatelný, nelze předpokládat, co vše nás ještě čeká. 

Věci, které můžeme ovlivnit, nyní musíme mít pod kontrolou

To, co se v následujících měsících bude dít zvláště v otázce dopadů koronaviru na celosvětovou ekonomiku, bude vytvářen obrovský tlak na celý náš sociální systém.

Pod tlakem budou celé rodiny, společnosti, firmy a vlády, které nebudou řešit nic jiného než finance. Neustálá záplava špatných a negativních zpráv z médií a sociálních sítí bude fatálně útočit na naše duševní zdravý.

Právě v této době je důležité zůstat soustředěný, koncentrovaný na svůj výkon, na své úkoly a povinnosti.

Hned jak vstanete, sepište se seznam cílů, které chcete v daný den splnit. Cíle jako – co musím udělat, koho musím kontaktovat, s kým se domluvit apod. Snažte se najít čas na své koníčky. Pravidelně se pohybujte a poté odpočívejte.  Snažte se zkrátka dělat cokoliv, co Vás osobně pozitivně nabíjí, co Vám dodává energii

Opravdu těžké časy, to je to, co nás čeká. Pokud Vaše podnikání či běh firmy, u které pracujete, byly doteď náročné, je třeba počítat s tím, že to bude ještě více náročnější.

Po několik posledních let, ne-li celou dekádu jsme zažívali enormní ekonomický vzestup, na který jsme si bohužel zvykly. Nezdravé části a neefektivní procesy ekonomiky jsme bohužel neodstranili a postavili jsme růst našeho bohatství na nezdravých základech. Je otázkou, jestli toto bude příležitost ke zdravému restartu nebo se jen problémy odsunou a dále prohloubí.?

Musíme zůstat v kontaktu

Je třeba se držet vztahů, je třeba se držet kvalitních vztahů, které jste si budovali, a to nejen např. směrem k zákazníkům, ale i dodavatelům, kolegům, nadřízeným, podřízeným. Je třeba vynaložit úsilí a energii, jak zůstávat neustále v kontaktu se ostatními.

Co napsat závěrem? Jak již bylo napsáno výše, v posledních letech byl obecný shon natolik veliký, že jedna z nejčastějších vět, kterou jsme používali, byla – “Nemám čas”. Souhlasíte? Nyní máme tu možnost se zastavit a ujasnit si cíle na další období života. Využijme této příležitosti!


Více článků zde.

Business photo created by freepik – www.freepik.com


Lukáš Zimola

Lídr pozitivní změny. Jsem přesvědčen o tom, že obklopit se a spolupracovat s těmi správnými lidmi je tou nejlepší výzvou, jakou můžeme mít.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *