V době naprostého přebytku informací ze všech stran, vzniká dříve než kdy jindy problémy se soustředěním a udržováním pozornosti. 

Níže naleznete několik technik, které Vám zvýší koncentraci. Zlepšíte si schopnost soustředit se na Vaše úkoly a nenecháte se tak ničím rozptylovat.

Meditace

Jednou z nesporných výhod meditace je právě trénink udržování si pozornosti. Není to jediná věc, která Vám pomůže vyřešit problémy se soustředěním, ale rozhodně je tato technika vhodná k uspořádání si myšlenek Vaší mysli.

Zaměření vaší pozornosti je to, co pomáhá osvobodit vaši mysl od mnoha rozptýlení, které způsobují stres a starosti. Svou pozornost můžete zaměřit na takové věci, jako je konkrétní předmět, obraz, nebo např. vaše dýchání.

Bez sociálních sítí

Závislost na sociálních médiích je už dlouho známá. Studie ale ukazují, že používání těchto médií během pracovní doby má mnoho negativních důsledků.

Přibližně 2,8 miliardy lidí na celém světě používá sociální média a mnozí z nich používají sociální média pro osobní účely v práci. Ukázalo se, že používání sociálních médií během pracovní doby má nepříznivý vliv na pracovní výkon a koncentraci.

Proto je třeba se vyhnout sociálním sítím v případě, když se potřebujete opravdu soustředit, zlepšíte si tak Vaši produktivitu.


Přečtěte si článek: Workoholik ve Vašem týmu – výhoda či riziko?


Vaše kancelář

V minulosti jsem psal o pozitivním dopadu hezkého prostředí v práci na člověka. V článku Jak si zařídit kancelář, aby jste se v ní cítily dobře, najdete několik tipů, jak si udělat z pracoviště hezké místo, ve kterém se Vám bude dobře pracovat.

Prostředí hraje významnou roli v tom, jak dobře jsme schopni se soustředit. Je známo, že když např. uklidíte svůj stůl, vaše mozek se také bude cítit spořádaněji, a bude jasněji myslet. Prostředí můžete změnit tak, aby bylo příznivé pro udržení koncentrace.

Mentální cvičení

Cvičení k řešení problémů, metody tréninku mozku a dokonce i videohry mohou mít pozitivní účinky koncentraci.

Studie ukazují, že lidé, kteří například často skládají slovní hádanky, či lusští křížovky, mají v pozdějším životě lepší mozkovou funkci.

Jídlo a aktivity

Fyzická aktivita a stravování – to vše jsou faktory, které mohou přispět k tomu, jak dobře fungujete a jaká je vaše koncentrace. Například pokud přeskočíte snídani, je nepravděpodobné, že do oběda budete moci kvůli problémům s hladem plnit úkoly podle svých nejlepších schopností.

Starat se o svoji pohodu, zůstat aktivní a jíst potraviny zvyšující koncentraci mohou přispět ke zlepšení koncentrace.


Zdroj foto: Business photo created by pressfoto – www.freepik.com


Lukáš Zimola

Lídr pozitivní změny. Jsem přesvědčen o tom, že obklopit se a spolupracovat s těmi správnými lidmi je tou nejlepší výzvou, jakou můžeme mít.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *