Sebeprezentace by měla být jední ze základních kamenů Váší kariéry. Někteří zvládají uměni “prodat se” velice dobře, pro některé je to utrpení. I když jsou velice schopní a jejich přínos pro firmu je nepochybný, nedokáží se správně sebeprezentovat. To jim brání k dalšímu růstu – novým příležitostem, kontaktům atd.

V dnešním článku se zaměříme na několik tipů, jak se naučit perfektně “prodat”. 

Ukažte sebedůvěru

Ukázat zdravé sebevědomí je důležitou součástí sebeprezentace. Každý si občas není ničím jistý, někdy si člověk není jistý ani sám sebe, ale vždy je potřeba v ten správný čas ukázat, že se věříte. 

Ti úspěšní vědí, že musí před ostatními, i přes sebemenší vnitřní pochyby, ukázat, že mají situaci pevně v rukou.

Buďte výjimeční

Není to myšleno, že byste měli být v některé z dovedností naprosto excelentní. V rámci sebeprezentace zkrátka musíte ukázat, že jste osoba, která má pro ostatní hodnotu, která na sebe dokáže upozornit, a dobře spolupracovat s kolegy.

A i když máte někdy pocit, že stojíte mimo tým, že nedokážete navazovat příliš kontaktů, postupně na sobě pracujte, dělejte malé krůčky a po nějakém čase jistě zaznamenáte obrovský posun.


Přečtěte si článek – Staňte se úspěšnou manažerkou


Navrhujte řešení

Navrhovat řešení není o tom, co by mohlo fungovat. Je to o tom co bude fungovat. Váš přínos a prodej Vás jako produktu je třeba směřovat k poskytování ověřených řešení na základě Vaší zkušenosti. Stejně jako není dobrý nápad být na meetingu ten, kdo vše kritizuje, není dobré když bezhlavě “nahazujete” své nápady.

Zajímejte si blíže o každý problém, který se ve Vaší profesi vyskytne a navrhněte opravdu přínosné řešení.

Žádné obecné kecy

Obecné fráze z příruček a učebnic v dnešní době nechce nikdo slyšet. Lidé kolem Vás chtějí slyšet, jak Vy konkrétně řešili v minulosti problém, který je podobný tomu současnému. Nedělejte ze sebe hasiče problémů jen na oko, ale skutečně. 


Zdroj foto: Computer photo created by lookstudio – www.freepik.com


Lukáš Zimola

Lídr pozitivní změny. Jsem přesvědčen o tom, že obklopit se a spolupracovat s těmi správnými lidmi je tou nejlepší výzvou, jakou můžeme mít.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *