V dnešním článku se zaměříme na výhody a nevýhody žen ve vedení společností. Ženy manažerky jsou vystaveny mnohdy většímu tlaku, než jejich kolegové opačného pohlaví. S čím je potřeba počítat, pokud se Vaším šéfem stane žena?

Máte šéfku nebo si pamatujete tu, kterou jste měli v minulosti? Pamatujete si, protože byla skvělá a podporující mentorka a lídr, nebo proto, že byla Vaši noční můrou?

Níže budeme zvažovat a porovnávat pozitivní a negativní faktory žen ve vedení proti sobě – faktory, díky nimž pro ně může být práce buď peklem, nebo jednou z nejzajímavějších zkušeností, jakou můžete mít.

Přednosti

Empatie

Mohou být soucitnější a chápavější, zvláště pokud odcházíte na mateřskou dovolenou, máte nemocné dítě a podobné životní situace. Ženy chápou, že jako žena máte další závazky, které muži nemají.

Ženy jsou obecně považovány za přístupnější než šéfové mužů, protože ženy jsou uznávány jako empatičtější a lépe komunikující.

Oceňují tvrdou práci

Ženy mají během své kariérní dráhy cestu značně trnitou nežli muži, což znamená, že se prosadily v žebříčku tím, že dělaly a dělají práci ve svém podniku dobře.

To znamená, že rozumějí a uznávají, když si jejich vlastní zaměstnanci vedou dobře.


Přečtěte si článek – Staňte se úspěšnou manažerkou


Stinné stránky

Cítí konkurenci

Šéfové žen mohou mít neblahé sklony k tomu, aby v průběhu času žárlili. Zpočátku se zdají být přátelští, ale později se na vás mohou obrátit, jakmile začnete jako žena být úspěšnou.

Protože pro ženy je tak těžké uspět v podnikání, vedoucí ženy mohou držet nebo dokonce shazovat své kolegyně, aby si zajistily své vlastní postavení.

Změny nálad

Ženy jsou často unavené, vyhořelé, frustrované a stresované jako muži, ale musíme si uvědomit, že dojmy z chování žen na pracovišti jsou často umocněny mýtem, že jsou vydány na milost a nemilost jejich náladám.

Ano, s Vaší šéfkou bude těžké jednat, pokud bude stresovaná, unavená a frustrovaná. Stejně obtížné bude za stejných okolností jednat s šéfem mužem.

Zatímco ženy celkově mohou upřednostňovat za šéfy muže, šéfky také přinášejí na své pracoviště řadu přínosů a to by mělo být více ceněno.


Zdroj foto:  Woman photo created by freepik – www.freepik.com

Reference: thebusinesswomanmedia.com


Lukáš Zimola

Lídr pozitivní změny. Jsem přesvědčen o tom, že obklopit se a spolupracovat s těmi správnými lidmi je tou nejlepší výzvou, jakou můžeme mít.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *