Být workoholik vytváří pro mnoho lidí z generace miléniálů (a nejen u nich) domněnku, že přesně to je nejlepší způsob, jak se zalíbit firmě a vybudovat svoji kariéru. 

Workoholismus může zaměstnavatelům znít skvěle, vystresovaní zaměstnanci, kteří nikdy neopustí kancelář, jsou ve skutečnosti receptem na katastrofu.

Vyhořelí pracovníci dělají více chyb, chybí jim více práce kvůli zdravotním problémům, jsou méně produktivní a zažívají pokles pracovní spokojenosti.

Zde jsou 3 způsoby, jak vy jako lídr můžete povzbudit své lidi, aby skutečně využili své placené volno a dosáhli lepší rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem:

Jako lídr buďte vzorem

Manažeři by měli upřednostňovat čerpání volna a opouštění kanceláře každý den v rozumnou dobu. Pokud jste to tedy vy šéf, stanovte vyvážený plán a držte se ho.

Možná dva dny v týdnu, odcházejte přesně na konci pracovní doby, nebo jednou týdně předčasně na akci, jako je fotbalový trénink vašeho dítěte nebo balet.

Když zaměstnanci vidí, že manažeři vyrovnávají svůj čas mezi prací a domovem, je pravděpodobnější, že se budou cítit pohodlně, když odstoupí od svého stolu a udělají totéž.


Přečtěte si článek – Staňte se úspěšnou manažerkou


Dělat hodně věcí vs. dělat věci chytře

Stres na pracovišti, i když je občas užitečný, musí být zvládnutelný. Zaměstnanci se stanou nešťastnými, když se cítí přetíženi, a když dosáhnou úrovně ohromeného pocitu, chtějí být vnímáni jako workoholici.

Workoholik musí být upozorněn, že jeho prioritou by nemělo být trávení co nejvíce času v kanceláři – ale produkcí skvělé práce. Odraďte nadměrné zasílání e-mailů, schůzky kvůli schůzkám a myšlenku, že by zaměstnanci měli vždy vypadat zaneprázdněni.

Takto budou mít zaměstnanci během dne více času na to, aby mohli dělat svou práci a dělat ji dobře.

Sdílejte osobní život s ostatními

Přesuňte konverzaci z práce na osobní život. Mějte rádi ty, kteří využívají volno, a povzbuďte ostatní, aby se řídili jejich příkladem.

Pokud vytvoříte kulturu, která se zajímá i o život zaměstnanců mimo kancelář, budou se cítit pohodlněji, když s ní budou trávit čas. Jednoduše řečeno, dobré vztahy mají obrovský dopad na podřízené.

Když se zaměstnanci a manažeři podělí o své zážitky a zkušenosti mimo kancelář, budou mít zaměstnanci jistotu, že je velmi podporováno čerpání volna na tolik potřebnou dovolenou.


Zdroj foto: Business photo created by pressfoto – www.freepik.com

Reference: entepreneur.com


Lukáš Zimola

Lídr pozitivní změny. Jsem přesvědčen o tom, že obklopit se a spolupracovat s těmi správnými lidmi je tou nejlepší výzvou, jakou můžeme mít.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *